Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 30.03.2016 r. w świetlicy SCKiS w Strawczynie odbyły się eliminacje gminne
XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem:  ''Młodzież zapobiega pożarom''.

W wyniku przeprowadzonych eliminacji szkolnych do turnieju gminnego zakwalifikowały się  trzy uczennice z naszej szkoły: Julia Kowalska - ucz. klasy VI, Urszula Kowalska - ucz. klasy V i Kinga Podstawka - ucz. klasy V.

Turniej został przeprowadzony w dwóch kategoriach tj. Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Osoby biorące udział w eliminacjach gminnych otrzymały do rozwiązania testy, które po zakreśleniu odpowiedzi zostały sprawdzone przez komisję.

Eliminacje składały się z rozwiązania testu liczącego 20 pytań w czasie 30 minut. Po podliczeniu wyników i ostrej dogrywce  wyłoniono ścisłe grono najlepszych.

Uczennica Julia Kowalska zdobyła I miejsce w kategorii Szkoła Podstawowa, co jest jednoznaczne z reprezentowaniem Gminy Strawczyn w eliminacjach powiatowych w dniu
14 kwietnia 2016 r. w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach.
Warto dodać, że II miejsce zajęła również uczennica naszej szkoły - Kinga Podstawka.

Finaliści otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Pana Wójta Gminy Strawczyn zaś pozostałym uczestnikom wręczono bilety wstępu na pływalnię „ OLIMPIC”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Zwyciężczyni  gratulujemy i życzymy powodzenia na eliminacjach powiatowych!

Opublikowano: 04 kwietnia 2016 20:17