Dzień Ziemi 2019

22 kwiecień – Dzień Ziemi. W  tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości – planety Ziemi. Pomimo, że ten dzień wypadł w Poniedziałek Wielkanocny, nie zapomnieliśmy o tym ile mamy Jej do zawdzięczenia.  Poprzez różne działania, wdrażamy w życie szkoły edukację ekologiczną. Uświadamienie wszystkim, zarówno tym starszym jak i młodszym, jak ważną rzeczą w życiu każdego młodego człowieka jest poczucie przynależności do środowiska i poczucie odpowiedzialności za jego stan. W tym roku już po raz kolejny Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korczynie wzięła  aktywny udział w obchodach tego święta. Uczennice z klasy VIII zaprezentowały akademie nt. „Moja Ziemia-mój dom”. Treści poruszane w przedstawieniu dotyczyły problemów z którymi zmaga się współczesny świat, o tym, że trzeba ratować naszą planetę przed katastrofą. Musimy zadbać o swoje najbliższe środowisko, bo od tego zależeć będzie nasze dobre samopoczucie, zdrowie oraz w przyszłości zdrowie naszych dzieci i następnych pokoleń. Dlatego musimy postepować zgodnie ze słowami Owidiusza „Cokolwiek czynisz, czyń roztropnie i przewiduj skutki”. Tak brzmiało przesłanie tego wystapienia.

Po przedstawieniu, nastapiło ogłoszenie wyników konkursów organizowanych z okazji obchodów Dnia Ziemi. Jednym z nich był konkurs „Zabawka z odpadów”, gdzie w dwóch kategoriach wiekowych uczniowie mieli przygotować ciekawy gadżet z dostępnych materiałów ekologicznych. W kategorii klas młodszych „0-IV” I miejsce zajeła Klaudia Chruściak (kl. IV), II miejsce Kinga Pięta (kl. „0”), III miejsce Małgorzata Komisarczyk (kl.I) a kategorii klas starszych „V-VIII” I miejsce Marcelina Mróz (kl.VI), II miejsce Eryk Kowalski (kl. V), III miejsce Amelia Raus (kl.VI).  Kolejnym konkursem była „Moda Ekologiczna” to kolejne działanie, w którym uczniowie mogli zaprejektować eko-strój. Komisja konkursowa oceniała m.in. oryginalność pomysłu, estetykę i staranność wykonania. I miejsce zajął Jakub Marszałek kl „0”, II miejsce Karina Ślęzak kl.IV, III miejsce Jakub Stokowiec kl. „0”.

Opublikowano: 26 kwietnia 2019 18:15