100.URODZINY OJCA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II

100.rocznica urodzin Karola Wojtyły

18 maja 1920 r. - 18 maja 2020 r.

W 2018 roku minęło 40 lat od chwili wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w roku 2019 wspominaliśmy 40-lecie Jego pierwszej podróży apostolskiej do Ojczyzny jako papieża Jana Pawła II, a  rok 2020 jest jubileuszem 100. rocznicy Jego urodzin.

Dla nas – rodaków Świętego Jana Pawła II – jest to szczególny czas dziękczynienia za dar życia i posługę Wielkiego Pasterza Kościoła Chrystusowego.

Niech to będzie dla nas wszystkich czas wspólnego świętowania i wyjątkowego skupienia na bogactwie nauczania Papieża Polaka.

Trwająca pandemia koronawirusa sprawiła, że zaplanowane obchody 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II nie odbędą się w taki sposób , jak planowaliśmy. Nie znaczy to jednak, że nie pamiętamy.

 „Niech nasza pamięć i wiedza o Świętym Janie Pawle II jeszcze bardziej zbliża nas do tego wielkiego Polaka i najgodniejszego patrona, a jego nauka niech będzie drogowskazem w tych trudnych i niepewnych czasach. Jednocześnie pamiętamy, wszak to On do nas mówił: ‘To wy jesteście ludźmi jutra. Przyszłość jest w waszych sercach i rękach"

Pamiętamy o  postaci niezwykłego człowieka, charyzmatycznego przywódcy, wielkiego Małopolanina, syna polskiej ziemi, papieża młodych, budowniczego cywilizacji miłości i pokoju, PATRONIE NASZEJ SZKOŁY

Uczniowie naszej szkoły przygotowali dla Ojca św. Jana Pawła II piosenki, kartki urodzinowe i laurki. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia prac dzieci znajdujących się poniżej w załacznikach.


Drodzy Uczniowie, Nauczyciele i Rodzice…

W związku z przypadającym w tym roku 100-leciem urodzin świętego Jana Pawła II, wybitnego Polaka, charyzmatycznego przywódcy i niekwestionowanego autorytetu moralnego świata, zapraszamy do obejrzenia filmu biograficznego „Karol Wojtyła – nasz Papież”  i posłuchania utworór muzycznych wyśpiewanych dla Ojca św. Jana Pawła II.

 Film ten przybliża nauczanie i działalność Papieża Polaka - Patrona naszej szkoły.

 

Zapraszamy.

Filmiki dostępne na stronie głownej, na samym dole - Filmy.

 


Opublikowano: 16 maja 2020 12:22

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Załączniki:

kartki__laurki_dla_jp_ii_od_uczniow_klasy_i.zip [4.98 MB]

1.mp4 [24.33 MB]

2.mp4 [25.61 MB]

3.mp4 [8.79 MB]

4.mp4 [13.18 MB]

5.mp4 [18.42 MB]

maja_smolarczyk.mp4 [12.39 MB]

karina_slezak.mp4 [33.83 MB]

Wyświetleń: 305

Wszelkie prawa zastrzeżone © Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Korczynie

Realizacja: Superszkolna.pl

  • "Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali" Jan Paweł II
Zaszyfrowany adres tej strony